Laiku pastebėkite, kad organizmui trūksta geležies. Greitasis feritino testas

Apie ką kalba mums signalizuoja dažnas galvos svaigimas, silpnumas, nuovargis, oro trūkumas, greitas širdies plakimas? Dėl šių sveikatos problemų rekomenduojama išsitirti feritino (geležies) kiekį kraujyje.
Apie ką kalba mums signalizuoja dažnai jaučiamas galvos svaigimas, silpnumas, galvos skausmas, nepaaiškinamas nuovargis, įtampa, depresija, veido blyškumas, oro trūkumas, greitas širdies plakimas? Arba slenkantys, lūžinėjantys, lėtai augantys ir blizgesį praradę plaukai, sausėjanti, skilinėjanti oda, keistas potraukis saldymedžiui, kreidai, purvui, moliui ar deginimo pojūtis liežuvyje? Tai gali būti simptomai, kad organizme trūksta geležies. O išsekimas, mieguistumas, apatija, širdies problemos, sąnarių skausmas, artritas, žemas lytinis potraukis, kūno plaukų slinkimas, skrandžio skausmas, svorio kritimas, pilvo skausmas, energijos trūkumas gali  signalizuoti galimą geležies kaupimą organizme. Todėl sveikatos specialistai rekomenduoja laiku atkreipti dėmesį į sveikatos problemas ir išsitirti feritino (geležies) kiekį kraujyje.
Nekontroliuojamas geležies kiekis gali sukelti širdies nepakankamumą, krūtinės, kojų skausmą, spengimą ausyse, o laiku nustatytas geležies (feritino) kiekio pokytis organizme gali padėti diagnozuoti sideroblastinę anemiją, navikinius procesus, tuberkuliozę, reumatinę ligą, hemachromatozę, kepenų, suaugusiųjų Stilio ir kitas ligas. 
Feritino (geležies) tyrimas
Feritinas (FER) yra vienas jautriausių ir specifiškiausių rodiklių, kuris padeda nustatyti organizmo geležies atsargas.  Jo tyrimas padeda nustatyti mažakraujystės priežastis, įtarti ir diagnozuoti ūmius uždegimus bei lėtines ligas. Tiek per didelis, tiek per mažas geležies kiekis turi didelį poveikį savijautai ir sveikatos būklei. Todėl svarbu tyrimais nustatyti organizme esantį kiekį ir parinkti tinkamą gydymą. Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo mėginio.
Iš kur galime gauti organizmui reikalingos geležies?
Svarbiausia yra visavertė mityba. Geležis žmogaus organizme tinkamai pasisavinama su maistu, todėl subalansuota dieta turėtų užtikrinti, kad šios medžiagos organizme nepritrūks. Geležis maiste aptinkama raudonoje mėsoje, žuvyje, kokybiškoje vištienoje, avižinėse kruopose, riešutuose, krevetėse, austrėse, kiaušiniuose, petražolėse, lapinėse daržovėse, bruknėse, spanguolėse, mėlynėse, slyvose. 
Labai svarbu atkreipti dėmesį į geležies įsisavinimą gerinančius arba bloginančius veiksnius. Yra žinoma, kad polifenoliai, kurių gausu vaisiuose, daržovėse, riešutuose, kalcis, fitino rūgštis (randama grūduose) blogina geležies įsisavinimą, o įsisavinimą gerina vitaminas C, kuris sukuria su geležimi tirpų ir lengviau įsisavinamą junginį.
Jei tyrimais nustatytas geležies trūkumas ar per didelis kaupimas organizme, būtina vadovautis gydytojo rekomendacijomis. Gydytojai rekomenduoja profilaktiškai atlikti kraujo tyrimus, kad būtų galima laiku pastebėti geležies trūkumą ar kaupimą organizme. 

Scroll to Top